Finans Merkezi 2016`da hazır

İstanbul Ataşehir`de yükselecek Finans Merkezi`nde yapım çalışmaları başlıyor. Proje, 2016 yılında tamamlanacak.

Okunma Sayısı: 1951
Tarih: 08.01.2013 12:50

İstanbul Ataşehir`de yükselecek Finans Merkezi için Başbakanlık`tan gerekli izinler alındı ve yapım çalışmaları başlıyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürü Mehmet Ali Kahraman, NTV canlı yayınında Finans Merkezi`nin 2016`da tamamlanacağını açıkladı.

2013`TE İLK TEMELLER ATILACAK

Hafriyat çalışmalarının Ocak ayında başlayacağını ifade eden Kahraman, "500 günlük süre öngördük. 2013 içinde şirketlerin ilk temelleri atılacak. Ziraat, SPK ve Emlak konut en hazır kurumlar. Diğer kurumlar da çalışmalarını yürütüyor. 2016`da ise proje tamamlanacak" dedi.

Ataşehir ve Ümraniye sınırları içerisinde yer alacak projede birçok sosyal donatı olacağını da vurgulayan Kahraman, "Projenin hem Türkiye`nin hem de bölgenin finans merkezi olması için yola çıkıldı" ifadesini kullandı.

İSTANBUL`UN TARİHİ VE TARİHİ YARIMADA İZLERİ

Mimariyi yapıyı tasarlarken İstanbul`un tarihinden ve Tarihi Yarımada`dan esinlendiklerini de hatırlatan Kahraman; "En eski finans ve ticaret merkezi olan Kapalıçarşı ve Tarihi Yarımada`dan esintiler içeriyor" diye konuştu.

4.5 milyar TL yatırım büyüklüğü olan proje, 3 milyon 200 metrekare inşaat alanına sahip.

Diğer Haberler haberleri

  • PAYLAŞ
Yorum BırakYAZARLARIMIZ

Tüm Yazarlar
Av. Nail Çakır
ANONİM ŞİRKETLERDE AZINLIK HAKLARI
Türk Ticaret Kanunu ve Şirketler Hukuku alanında yazılan makale ve çalışmaların büyük çoğunluğu hakim ortakların sahip olduğu hakları ve menfaatlerini açıklayıcı doğrultuda yazılmıştır...
Piyasa Fiyatlarını sağlayan TradingView