Sukuk ihracına SPK`dan onay

SPK haftalık bülteni: Lider Faktoring hisse başına 3 TL ile halka arz edilecek; SPK toplam 3,1 milyar liralık kira sertifikası ihracına onay verdi

Okunma Sayısı: 1492
Tarih: 06.06.2014 09:19

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Lider Faktoring AŞ'nin 3 TL fiyat ile halk arzına onay verdi.

SPK haftalık bültenine göre Kurul, Lider Faktoring AŞ'nin nominal 4,5 milyon lira tutarındaki paylarının pay başına 3 lira ile halka arzını uygun buldu.

Kurul ayrıca Şekerbank'ın 125 milyon lira tutarında bedelli sermaye artırımı, Halkbank'ın 3 milyar lira, Mercesed-Benz Finansman Türk AŞ'nin 1 milyar lira, Şeker Finansal Kiralama AŞ'nin 100 milyon lira ve Zorlu Faktoring AŞ'nin 59,4 milyon lira tutarında borçlanma aracı ihraç başvurusuna da onayladı.


 Toplam 3,1 milyar liralık kira sertifikası ihracına onay


SPK, Bereket Varlık Kiralama AŞ'nin 1 milyar tutarında nitelikli yatırımcıya ve 500 milyon dolar tutarında yurtdışında satılmak üzere, KT Kira Sertifikaları Varlık Kiralama AŞ'nin de 500 milyon dolar tutarında yurtdışında satılmak üzere kira sertifikası ihraç başvurusuna onay verdi.

Garanti Finansal Kiralama AŞ 700 milyon lira, Sardes Faktoring AŞ 19 milyon lira, Vera Varlık Yönetim AŞ de 12,5 milyon lira tutarında borçlanma aracı ihracı için Kurul'a başvurdu.

Gözlük Sanayi AŞ 531,2 milyon lira tutarında bedelli, Akdeniz Güvenlik Hizmetleri AŞ 3,9 milyon lira ve San-El Mühendislik AŞ de 1,7 milyon lira tutarında bedelsiz sermaye artırımı için Kurul'a müracaat etti.


SPK'dan 7 kişi hakkında suç duyurusu

Kurul, Ar Tarım Organik Gıda AŞ, CLK Holding AŞ, Karkim Sondaj Akışkanları AŞ ve Ericom Telekomünikasyon AŞ'nin incelenmesinin ardından 7 kişi hakkında suç duyurusunda bulunmaya karar verdi. SPK ayrıca bahse konu şirket yatırımcılarının suç duyurusuna konu işlemlerle ilgili zarara uğrayan varsa şirket yöneticilerine ve sorumluluğu olanlara dava açabileceklerini de bildirdi.


Etiketler: spk

Diğer Borsa haberleri

  • PAYLAŞ
Yorum BırakYAZARLARIMIZ

Tüm Yazarlar
Av. Nail Çakır
ANONİM ŞİRKETLERDE AZINLIK HAKLARI
Türk Ticaret Kanunu ve Şirketler Hukuku alanında yazılan makale ve çalışmaların büyük çoğunluğu hakim ortakların sahip olduğu hakları ve menfaatlerini açıklayıcı doğrultuda yazılmıştır...
Piyasa Fiyatlarını sağlayan TradingView