Kervansaray Ayağa Kalkıyor

Önce yabancı grupların ilgisi, sonra borçların yapılandırılması, şimdi de otellerin yenilenerek karlılığın artırılması ile kervansaray ‘ın küllerinden tekrar doğması gündemden düşmüyor.

Okunma Sayısı: 151
Tarih: 22.01.2019 18:06

Sabah gazetesinin ardından bloomberg bussiness week te yayınlanan haberler de Kervansaray Yatırım Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Tümer, şirketin borç sorununu çözdükten sonra turizmde yeni yatırımlara devam edeceklerini belirterek, “Önümüzdeki 4 yıl içinde 2 otel daha açabiliriz” dedi.  Bundan önce sürekli problemler ile gündeme gelen şirketten ilk kez olumlu haberler çıkması ve spekülasyon denilebilecek şekilde yeni yatırımlardan ve yabancı ilgisinden bahsedilmesi, yatırımcılar arasında yakın izleme pazarından çıkış hazırlığı olarak algılandı ve heyecan yarattı.

 

BORÇLAR YAPILANDIRILDI MÜJDESİ

Basına yapılan açıklamada Kervansaray Otelleri’nin 3.500 yatak kapasitesi olduğunu söyleyen Tümer, “Geçmiş yönetim döneminde içine düşülen borç batağından sıyrılmak için gerekli tüm adımların atıldığına dikkat çeken Tümer, “Borçlarla ilgili olarak bankalar ve faktoring şirketleriyle anlaşma yoluna gidildi. Önemli boyuttaki bazı yapılandırma görüşmelerimiz de devam ediyor” diye konuştu. Tümer’in verdiği bilgiye göre, 80-90 milyon euro civarındaki borcunun yerli bankalara olan kısmı yapılandırıldı, yabancı bankaya olan borç da yarıya indirildi.

 

SELIM SAYILGAN LI KÖTÜ GÜNLER GERİDE KALDI VURGUSU

Kervansaray Yatırım Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Tümer şirketin yaşadığı problemlerin ve saplandığı bataklıkta olmasının sebebi olarak kardeşini işaret ediyor. Uzun yıllar şirketi yöneten Selim Sayılgan ın yol açtığı yıkıma dikkat çeken bir tavır sergileyen Tümer, kötü günlerin geri kaldığının altını ısrarla çiziyor.

Bir kaç ay önce Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Tümer 30 Milyon a yakın hisseyi borsa dışında 1 TL fiyat ile satmıştı. Yapılan bu satış sonrası hisse bir çıkış gerçekleştirerek 0,65 e kadar yükseliş gerçekleştirerek bir operasyon beklentisi söylentilerini gündeme getirmişti. Fakat uzun sürmeyen bu yükseliş sonrası hisse tekrar 0,30 lara kadar gerilemişti. Kulislerde patronun bu yapılan operasyondan memnun olmadığı ve daha güçlü bir çalışma için arayışta olduğu konuşuluyor. 1 tl fiyat ile verilen hisselerin geri alınmasının da gündemde olduğu kulislere sızmış durumda.

 

 


Etiketler: kervansaray - Zeynep Tümer - Selim Sayılgan

Diğer Borsa haberleri

  • PAYLAŞ
Yorum BırakYAZARLARIMIZ

Tüm Yazarlar
Av. Nail Çakır
ANONİM ŞİRKETLERDE AZINLIK HAKLARI
Türk Ticaret Kanunu ve Şirketler Hukuku alanında yazılan makale ve çalışmaların büyük çoğunluğu hakim ortakların sahip olduğu hakları ve menfaatlerini açıklayıcı doğrultuda yazılmıştır...
Piyasa Fiyatlarını sağlayan TradingView