Kervansaray a Yargıdan Red Onama

Zeynep Tümer'in Danıştay 13. Dairesi'ne yaptığı temyiz başvurusuna Red Onama kararı UYAP ta yayınlandı.

Okunma Sayısı: 3196
Tarih: 18.04.2016 00:00


Kervansaray Yatırım Holding’e yargıdan bir darbe daha… SPK kararlarını uygulamak yerine dava ve itiraz yolunu seçen Şirket, yine adaletten dersini aldı. Kervansaray Yatırım Holding ve ana hissedar Zeynep Tümer’in kaybedilen davayla ilgili olarak yeniden yaptığı temyiz başvurusuna, Red Onama kararı çıktı.

Kervansaray Yatırım Holding şirket ortağı Zeynep Tümer'in tarafı olduğu Ankara 9.İdare Mahkemesi nezdinde devam eden, Sermaye Piyasası Kurulu'nun 27.01.2014 tarih ve 2/46 sayılı kararının iptaline yönelik davanın reddine karar verilmişti. Bu karar sonrası Zeynep Tümer Danıştay 13. Dairesi'ne temyiz başvurusu yapmıştı. Bugün UYAP ta açıklanan karar ile temyiz başvurusu red edilmiş oldu. 

Yüzlerce küçük yatırımcının beklediği karar nihayet çıkmış oldu. Mahkeme kararı sonrası İFA davası da açan küçük yatırımcı. Bu karar ile kendi açtıkları İFA davasının hızlanmasını ümit ediyor.

İşte O karar;Etiketler: Kervansaray Yatırım Holding - Kervn - Kervan

Diğer Borsa haberleri

  • PAYLAŞ
Yorumlar (1)
Misafir 18.04.2016 14:17
yd ara kararı ne demek? Bilgi verebilir misiniz. Şimdiden teşekkürler...
Yorum BırakYAZARLARIMIZ

Tüm Yazarlar
Av. Nail Çakır
ANONİM ŞİRKETLERDE AZINLIK HAKLARI
Türk Ticaret Kanunu ve Şirketler Hukuku alanında yazılan makale ve çalışmaların büyük çoğunluğu hakim ortakların sahip olduğu hakları ve menfaatlerini açıklayıcı doğrultuda yazılmıştır...
Piyasa Fiyatlarını sağlayan TradingView