Borsaya Açık Şirketten Kervansaray Uludağ Oteli Açılışında Yatırımcılarına Gözaltı Şoku

Yıllardır zarar eden, defalarca kandırılan ve sabrı taşan kervansaray hissedarları Uludağ Otelin açılışı için Otelin önünde toplandı. İki yüze yakın yatırımcıyı temsilen zor hava şartlarına rağmen 50 ye yakın yatırımcı farklı illerden yola çıkarak Otel önünde toplanarak şirketin ve kendi durumlarının ne olacağını öğrenmek için bir araya gelmeyi planlamışlar. Zor hava şartları ve Uludağ yolunun kardan kapanması ve sadece zincirli araçlara müsaade edilmesi sebebi ile ancak 20 ye yakın yatırımcı Otel önüne ulaşarak bir araya geldi. Şirket yetkilileri tarafından Jandarmaya şikayet edilen Yatırımcılar dertlerini anlatmak için yaşadıkları zorluklardan sonra bir de Gözaltına alınma şokunu yaşadılar.

Okunma Sayısı: 171
Tarih: 27.12.2018 15:29


YATIRIMCI ZOR DURUMDA FAKAT ŞİRKET İLGİLENMİYOR

Otelin açılışı olduğu gün otel önünde bir araya gelerek düştükleri durumu göz önüne sermeye çalışan yatırımcılar zor hava şartları ile de mücadele ettiler. Aileleri dağılma noktasına gelen Şirketin yöneticileri tarafından kendilerine verilen sözlerin tutulmaması sebebiyle bütün yatırımlarını kaybeden yatırımcılar dertlerini kime anlatacaklarını bilemediklerini söylediler. Kendi haklarını alabilmek için her türlü hukuki yolu denediklerini fakat yollarına sürekli engel konulduğunu anlatan yatırımcılar son çağre olarak otel önünde toplanarak dertlerini anlatmak istediklerini belirttiler.

Video oynatıcı
00:00
00:32

YATIRIMCISINI DİNLEMEYEN ÜSTÜNE BİRDE GÖZALTINA ALDIRAN İLK ŞİRKET KERVANSARAY HOLDİNG

Otel önünde toplanan ve seslerini duyuramadıkları için dertlerini ellerindeki kartonlara yazarak anlatmaya çalışan yatırımcılar ile hiç bir şirket yetkilisi ilgilenmedi. Otelden çıkan görevliler yatırımcıları önce uzaklaştırma istediler. Uludağ da görevli olan Jandarmaların da Otel önüne gelmesi ile yerlerini değiştiren yatırımcılar tek istediklerini dertlerine çağre bulunması olduğunu Jandarmalara da açıkladılar. Önce devam edebilirsiniz sözünü jandarmalardan alan yatırımcılar bir sürede yolun karşısında beklediler. Daha sonra dertlerini anlatacak kimseyi bulamayacaklarını anlayan yatırımcılar zor hava şartlarınında etkisi ile sessizce uzaklaştılar.

 

Video oynatıcı
00:00
00:23

 

 

 

DÖNÜŞ YOLUNDA  ŞİRKET TARAFINDAN İFTİRAYA UĞRAYAN YATIRIMCILARA GÖZALTI ŞOKU

 

Otelin önünden ayrılan yatırımcılar Uludağ milli park çıkışında ise büyük şoku yaşadılar. Şirket yetkilileri tarafından yasa dışı gösteri yapma iftirasına uğrayan yatırımcılar jandarma tarafından yolları çevrilerek gözaltına alındılar. Borsa ya açılmış bir şirketin yatırımcılarına iftira atarak gözaltına aldırması da ilk kez yaşanmış oldu. Jandarma tarafından gözaltına alınan yatırımcılar Jandarma karakoluna götürülerek tek tek ifadelerinin alınması sonucunda suçsuz oldukları ve iftiraya uğradıkları tespit edilince serbest bırakıldılar.

 

 

Gece geç saatlere kadar yollarda perişan olan yatırımcılar. Ertesi sabaha ancak evlerine ulaşabildiklerini bildirdiler.

 

 

Not: Finanstürk özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

 


Etiketler: Kervansaray Yatırım Holding - Kervn - Kervan - Zeynep Tümer

Diğer Borsa haberleri

  • PAYLAŞ
Yorum BırakYAZARLARIMIZ

Tüm Yazarlar
Av. Nail Çakır
ANONİM ŞİRKETLERDE AZINLIK HAKLARI
Türk Ticaret Kanunu ve Şirketler Hukuku alanında yazılan makale ve çalışmaların büyük çoğunluğu hakim ortakların sahip olduğu hakları ve menfaatlerini açıklayıcı doğrultuda yazılmıştır...
Piyasa Fiyatlarını sağlayan TradingView